Vděčnost a radost ruku v ruce

Kromě toho, že dělám, to co mě baví a to je pomáhání lidem s vymýšlením dárků pro jejich milované, (viz. malá uzkázka zdarma) mám ještě další zálibu. Tou je „zbavování“ se věcí, které považuji pro naši rodinu za nepotřebné, neboli navíc. Tím mám na mysli především oblečení. Oblečení dětí, které z něj rostou a rostou. Oblečení mé, které už dlouho nenosím a fakt mi přijde škoda nechat ho ve skříni jen tak viset, když může posloužit jinde. Sem tam i něco manželovo, ale ten spíš stále říká, že nemá co na sebe, a ono je to spíš o tom, že si těžko vybírá z těch 40 triček, které na něj barevně mrkají z ramínek :-).  Ale řeknu vám,  je i spousta lidí, kteří to příliš neřeší, skříň si nechají přeplněnou a přitom nosí dvě trika a jedny kalhoty dokolečka:-).

No každý jsme hold originál:-). Ale já jsem v tomto směru asi praktická, nebo možná ujetá….

Pořád třídím co kam poputuje dál. A musím říct, že mi činí velkou radost, když se něco prodá nebo daruje. Je to takový koloběh. A tak se mi naskytla i příležitost zúčastnit se Jarmarku Ona dnes. No příležitost….vlastně to byl hotový boj  o místo :-). Ale tak zadařilo se. Výtěžek z akce šel jednomu tatínkovi, který zůstal se svými 5 dětmi sám a my rychlejší a obratnější, kterým se podařilo zakoupit si prodejní místo, jsme na akci mohli prodávat právě ony nepotřebné věci a oblečení. Já si ten den fakt užila. Den bez dětí, v klídku, holčičí pokec, sezení u stolečku a popíjení kafíčka.

Prodávám a je mi hej 🙂

Takže i do budoucna budu zřejmě stát opět na značkách a budu se snažit zakoupit si místo včas :-). Dobrý je na podobných prodeních akcích to,  že se s lidmi, kterým se u vás něco líbí o ceně pobavíte. Pokud by o tom někdo přemýšlel, tak napíšu i moje konkrétní čísla. Místo stálo 250 a prodej byl 1750. Co se neprodalo, mohlo se nechat v pytlích a poté se věci rozdávali potřebným. Já jsem své věci odvezla zase zpět domů, protože raději daruji konkrétněji, a to dělám tak 2x do roka.

Shodou „náhod“ – (ty ale neexistují) 2 dny před touhle prodejní akcí přišla od mýho muže nabídka opačná, a ta se nedala odmítnout.

„Pojedeme na nákupy do Drážďan“.

Hmmmm, tak to je velmi zajímavé a vcelku i lákavé. Až teda na to, že jsme sebou táhli i naše 3 ratolesti. Jedinou věc jsem si tentokrát nešla zkusit do kabinky. Pro to nebyl zkrátka prostor. Já, která nad každou koupí fakt vždy 3x přemýšlím jestli si to a to koupit, jsem nyní vše co se mi líbilo házela rovnou do nákupní tašky. Manžel hlídal děti, které tam pobíhaly nebo lezly po zemi a já shopovala :-). Bylo to zatraceně příjemný vybírat zase jednou věci pro sebe a ne jen a stále pro děti. Takže konečné skóre bylo jasné. Asi tak 10 kousků pro mně, ku 3 kusům pro děti:-). Byl to fofr shopping ale super nabíjející. Můj muž zřejmě ví, kdy takovou vzpruhu jeho žena potřebuje :-). A příště prý teda pojedem bez těch chudáků dětí:-). Z Prahy je to teď pohodlná cesta po dálnici D8 asi 150km. Je tam toho hodně, takže doporučuji i jako tip na shánění vánočních dárků. Ale samozřejmě ideálně v týdnu. Víkendy jsou o poznání náročnější co se počtu lidí týče. Konkrétně jsme stihli Centrum-Galerie. Příště sami, nebudeme vyrážet až v 1 odpoledne, a objevíme a stihneme toho určitě víc.

Mé nové radosti :-), no tak dobrá – i děti něco mají 🙂

S tímhle mým koloběhem, kdy měním kus za kus, kdy něco prodám a místo toho si něco jiného koupím mi v hlavě pořád naskakuje výraz vděčnost! Vděčnost, že si tohle můžu dovolit. Že některé věci ani neprodávám ale daruji. Že si můžu dovolit je darovat a pomoci druhým. Vždy oslovím své známé zda neví o někom, kdo by věci zrovna teď využil, potřeboval, komu by pomohly. Takhle vždy před Vánocemi třídíme s mou téměř 7-letou dcerou i hračky. Dělám to s ní od jejích 3 let. Vše jsem jí vysvětlila a ona to dělá ráda. Chápe, že ne všechny děti a všichni lidé se mají dobře jako my. Že bohužel ne všechny děti jsou zdravé. Už teď tu máme další krabici s hračkami a plyšáky připravenou, a už zbývá jen najít to správné místo kam to letos pošleme.

Myslím, že je fajn si umět udělat radost, ale je dobré vždy nad danou koupí přemýšlet a zvažovat. Protože jen tehdy máte z pořízení opravdovou radost.

 Mám takový návrh: S každým nově pořízeným kouskem oblečení se jiného doma vzdejte pro druhé:-)

To nadšení z nové věci se ještě více znásobí.

A ať chceme nebo ne, tak Vánoce se pomalu blíží, a to je opravdu ten pravý čas si doma trochu provětrat nejen šatník a udělat dobrý skutek.

 

 

 

 

Jsem dárková agentka. Tam kde se jiní můžou cítit bezradní, jsem já jako ryba ve vodě. Mou vášní je hledání, výběr i samotný nákup dárků. Jsem šťastná když mohu pomoci druhým vyniknout a jejich milovaným vykouzlit úsměv. Kdo jsem si můžete přečíst zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *