Nezapomeňte na své maminky

Zítřejší neděle patří všem maminkám!

Skoro si ale říkám, že by jim měl patřit alespoň půl rok:-). Jsem také máma a tak už vím zcela detailně, jak to máme my mamky těžké. Všechno zkoordinovat, všechny děti pochytat, pohlídat, nakrmit, oblíct, vodit na kroužky, k doktorovi když jim není dobře, pak je doma léčit, utěšovat je, utírat slzičky, foukat bolístky, poslouchat pláč, věčný křik, hádky mezi sourozenci, uklízet doma i když víme, že za 15 min to nikdo stejně nepozná.  Dokola a dokola!

Tohle si zaslouží prostě metál!

Tatínci mají také svou zásluhu, ale přece jen, co do psychiky jim asi bude o něco lépe, když nejsou vystavováni tomu dětskému tlaku, jekotu a řešení, který plyšák je hezčí a kdo si vzal ty omalovánky dřív. A navíc den otců bude v červnu, takže pojďme teď chválit do nebes právě ty MAMINKY :-).

Tenhle významný den se slaví po celém světě. U nás je to vždy druhá květnová neděle. Děti obdarovávají svou maminku nějakou drobností, většinou ručně vyráběnou anebo se ten den udělá mamince prostě celý hezký a odpočinkový.

Jde o poděkování, uznání a vyznání.

Já jsem od své 6leté dcery dostala takové přáníčko, které vyráběli ve školce:-). Dřív bych si nemyslela jak to dokáže dojmout, jak je to čisté, nevinné a hlavně upřímné!

Co darovat mamince když už jsme velké holky a statní kluci? No, hlavně na to nezapomínejte. Rozhodně tenhle den vaší mamince nevšední a naopak – čím starší je a čím starší jste vy, tím větší radost jí alespoň malou pozorností způsobíte.

V tento den nejde tak o dárky jako spíše o to, říct něco pěkného, poděkovat nebo se trochu otevřít a dát najevo, že si vážíme toho že jí máme.

Pozvěte maminku na oběd nebo do cukrárny. Pokud je dál jako ta moje, určitě jí zavolejte. Tak to udělám i já. A jakmile se uvidíme, tak i nějakou drobnost pro ní budu mít, obejmu ji a dám jí pusu.

„Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem „šťastný“. Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.“

                                                                                                                                                           JOHN LENNON

 

Vzkaz pro Tebe mami:

Jsem už velká holka a sama jsem mámou, ale bez Tebe upřímně nevím, a trochu se snad i bojím pomyslet kde bych byla. Vzpomínám si na střípky z dětství, jak jsi se za nás bila když bylo potřeba, jak jsi skvěle vařila, svačiny do školy dělala, skoro nikdy se na nás nezlobila (což téměř nechápu, protože já bych měla důvod se zlobit na děti každou chvíli:-), ale držím se. Vždy si řeknu: vem si příklad ze své mamky. Co jsem nejvíce oceňovala, bylo to, že jsem za Tebou mohla přijít vždy se vším, i s tím nepříjemným nebo špatným. Snad nikdy nebyl problém. Učila jsi nás s bráchou, že vše má řešení. Vím, že ty by jsi zvládla mít a vychovat i 10 dětí a za to se Ti klaním. A ani s věkem se nic nemění, pro naše děti, tvá vnoučata jsi prostě dál ztělesněním klidu, lásky, otevřené náruče a vždy vlídného slova a můžeme říct, že oni Tě za to neuvěřitelně milují! A my? My tě tady chceme mít napořád!

jinou fotku, než tuhle jsem narychlo nenašla v pc, je to už tak 8 let 🙂

Kdyby chleba nebylo, kdyby slunce nebylo, kdyby všechny vody vyschly, kdyby stromy navždy uschly, maminčino dobré srdce svět by opět stvořilo.

 

Jsem dárková agentka. Tam kde se jiní můžou cítit bezradní, jsem já jako ryba ve vodě. Mou vášní je hledání, výběr i samotný nákup dárků. Jsem šťastná když mohu pomoci druhým vyniknout a jejich milovaným vykouzlit úsměv. Kdo jsem si můžete přečíst zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *