MDŽ, recese nebo budeme slavit, ženy?

Tak si tak tady sedím a více se zamýšlím nad tímto významným dnem, který právě na dnešní den, tedy 8. března přichází.

A až nyní se upřímně na něj zaměřuji více do hloubky a zjišťuji o něm více. Pokud vás to bude také zajímat, tak tady trochu historie:

Kde se vzal?

V roce 1910 předložila návrh na zavedení tohoho mezinárodního dne němka Clara Zetkinová. Podnětem toho všeho byla stávka amerických švadlen, které byly tehdy nespokojené se svým postavením v práci i ve společnosti. V roce 1975 OSN oficiálně uznala MDŽ jako svátek ve všech zemích. Po sametové revoluci se však u nás tento svátek přestal slavit a opět až v roce 2004, kdy podepsal prezident novelu zákona o státních svátcích, se opět objevil v kalendáři.

Význam tohoto svátku je oslavit ženy, které se zasadily o získání volebního práva, a ty, které během světových válek usilovaly o mír.

Problematika diskriminace žen ve světě bohužel ale stále je, a těžko říct…ale asi bude i nadále.

I přesto, že to je socialistický svátek, tak myslím, že stojí za to tyto věci vědět a trochu si to připomenout.

Jasným znakem, který si vybavuju už jako malá holka je rudý karafiát, který ženy dostávaly… a já si vždy říkala: „no to je tak nudná kytka, jestli mi takovou někdy někdo dá, tak mě to snad i urazí.“ Ale to jsem byla ještě teenager, tak mě to snad omlouvá. Navíc teď zpětně si uvědomuji, že to bylo spíše tím, že mi přišlo směšný, že všechny ženy dostávají stejnou kytku. Celá ta věc mi přišla jak z pravěku.

Jako dospělá žena si ale říkám, že je vlastně fajn si tento den udržet. A pokud jsme nezadané, tak to vůbec nevadí. I jako single si tenhle den užijme, dopřejme si masáž, kino nebo si kupme něco pěkného, nebo prostě si ten den udělejme příjemně ženský.

Ráda bych ale apelovala i na muže. Zvláště na ty, kteří nejsou zvyklí jen tak pro radost a z lásky ženu obdarovávat a připomínat ji, jak je báječná. 8.března máte k tomu jedinečnou příležitost, a teď už si dokonce i já myslím, že karafiát rozhodně neurazí. Navíc je to květina, která vydrží dlouho:-).

My ženy milujeme, když nám páni tvorstva dávají najevo co pro ně znamenáme.

 

Udělejte si na svou partnerku čas a dejte jí najevo co pro Vás znamená.

Možná, že to trochu i čeká a nebo jí naopak dost překvapíte :-).

A když jí připravíte nebo pozvete na večeři, tak bude Vaše.

Pokud je spíš labužnice než pěstitelka jako já, tak místo kytky zvolte čokoládu nebo makronky 🙂 (navíc čokoláda je skvělé afrodiziakum)

„Dámy, pochlubte se co pěkného jste dostaly nebo co pěkného Vám Váš muž pošeptal do ouška.“

Jsem dárková agentka. Tam kde se jiní můžou cítit bezradní, jsem já jako ryba ve vodě. Mou vášní je hledání, výběr i samotný nákup dárků. Jsem šťastná když mohu pomoci druhým vyniknout a jejich milovaným vykouzlit úsměv. Kdo jsem si můžete přečíst zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *