Jak jsem (NEPEKLA) dort pro syna

Můj syn Vašík oslavil koncem února své 1.narozeniny.

No co budu komu povídat. Je to naše 3. a už určitě poslední děťátko a vše ubíhá tak nějak rychleji. Dost barvitě si totiž pamatuji když jsme jeli rodit. Já neměla nic sbaleno do porodnice, jméno nebylo vymyšlené, dvě další děti doma 🙂 byl to akční večer. Holky rozvést ke kamarádkám, v noci v kontrakcích udělat údržbu těla a taky vyplnit všechny ty možný lejstra, bez kterých bych prý neporodila :-D. A nezapomenout si sbalit pár „svých švestek“ do taštičky abych se cítila v porodnici jako doma:-).

Ještě furt nepíšu o dortu?:-) no to jsem celá já. Když mně ty vzpomínky na porod vždy tak dostanou…..:-)

Ale vlastně jsem tím chtěla říct, že 3 děti je fakt moc:-D.

Je to velké číslo, jsme už velká rodina a je to jak na bláznivý horský dráze. V naší rodině mám pocit, že slavíme každou chvíli něco a někoho. Dorty jíme skoro už tak často jako třeba špagety. Vše tak utíká, že fakt nechápu, že už je to rok co se nám pucínek narodil – tak mu často říkám:-).

No a když se ten jeho rok blížil, tak jsem nějak v záplavě práce, přesto, že jsem nevěděla kam dřív skočit, měla hodně silnou potřebu upéct mu sama dort. Naposledy jsem narozeninový dort dělala dceři před 4 lety. Věděli jsme, že budem slavit u našich, má mamka i švagrová se nabízely s pomocí – vlastně s nabídkou, že ho udělají. Jo, říkala jsem si, nech to na ně. Máš toho dost i tak. Ale zároveň jsem prostě chtěla taky přiložit ruku k dílu.

Jak to dopadlo? Dort jsem vytvořila:-) ale přistál mi před nosem recept na celkem snad i zdravý dortík s ovocem, který se měl troubě vyhnout, takže proto jsem ho (nepekla).

Výsledek?!?

Mně chutnal, Vašíkovi taky, ostatní ho snědli i když nic moc neříkali. Jo, musím uznat, že dvě 60% čokolády udělají své a jelikož tam nebyl žádný cukr, tak sladký moc nebyl. Ale to je vlastně hrozně fajn pro toho mýho malýho chlapečka!

Tip! Pokud máte rádi opravdu sladké, tak bych volila bílou čokoládu. Pokud vám nevadí jemně nahořklá chuť doslazená tím ovocem na vrchu, tak budete spokojeni. A spodek byl fakt moc Mňáááám!

Na pohled byl povedený a já spokojená, že jsem to nevzdala i když to nebyl žádný umělecký počin.

No a konec řečí o tom, jak jsem skvělá a tady recept 🙂 :

  • 3 tvarohy ve vaničce
  • 2 tabulky 60% čokolády (přiznám se, sehnala jsem jen 68%)
  • 2 šlehačky
  • čokoládové bebe dobré ráno
  • ovesné vločky
  • kokosový olej
  • ovoce
  • želatina

Sušenky rozmačkat, smíchat s vločkami a zalít kokosovým olejem (množství sušenek a vloček tak nějak odhadem dle velikosti dortové formy). Vzniklou hmotu vymačkat dno formy. V kastrůlku zahřát šlehačky, rozpustit v ní čokoládu a nakonec vmíchat tvaroh. Celou směs nalít do formy na sušenkový základ.  Dáme ideálně do druhého dne do ledničky. Poklademe ovocem a zalijeme želatinou.

Dejte si do nosu

Mějte se

 

Jsem dárková agentka. Tam kde se jiní můžou cítit bezradní, jsem já jako ryba ve vodě. Mou vášní je hledání, výběr i samotný nákup dárků. Jsem šťastná když mohu pomoci druhým vyniknout a jejich milovaným vykouzlit úsměv. Kdo jsem si můžete přečíst zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *