Dárek jako rituál či poselství?

Aby se stal dar opravdovým darem, musí s ním být také tak zacházeno. Velká a častá chyba je ta, že ho bereme jako samozřejmost, jako nutnost, nebo proto, že je to tak správné. Nejdeme v mysli do hloubky a vše je jen povrchové. Ve skutečnosti je dar upřímné a čisté gesto a tak by měl být vnímán.

Jistě znáte takové to, že má někdo narozeniny a ze slušnosti přece „musíme“ něco koupit.

Nebo

Vzpomenete si na poslední chvíli, vběhnete do prvního krámu a koupíte první hloupost, která vám padne do ruky.

Nebudu tvrdit, že je mi tahle situace cizí. Také se mi to stávalo, ale zjistila jsem, že se pak skoro až stydím ten dárek předat, a že z něj vůbec nemám radost a to je pak pro mě utrpení. Je mi to velmi nepříjemné a tak se do této situace už téměř nedostávám. Naše příprava má na výsledek prostě vliv.

Připravujete se na ten okamžik dostatečně? Myslíte na dárek tak, jako na věc která má přinést milé osobě radost a potěšení?

Zamyslete se nad tím jak milý a hřejivý je to pocit vybírat dárek, chystat dárek, připravovat překvapení těm, které milujeme. Je to adrenalin i napětí.

Má-li z daru radost obdarovaný, mívá ještě větší ten, kdo daruje.

 

Kdybychom přestali dary dávat, připravíme tím druhé ale především sami sebe o čistou radost.

Obdarování je společenský i osobní rituál radosti, předání něčeho pozitivního. Darování v sobě nese poselství ocenění druhých ale i nás samotných.

Dar otevírá dveře vzájemnosti do naší duše i našich srdcí.

Jsem dárková agentka. Tam kde se jiní můžou cítit bezradní, jsem já jako ryba ve vodě. Mou vášní je hledání, výběr i samotný nákup dárků. Jsem šťastná když mohu pomoci druhým vyniknout a jejich milovaným vykouzlit úsměv. Kdo jsem si můžete přečíst zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *